در این صفحه شما دوست زبان آموز به دسته بندی آموزش‌های اسپیکینگ تافل دسترسی دارید که در اون ما کار رو برای شما آسون کردیم تا به راحتی به هر دسته بندی دسترسی کامل داشته باشید.

اسپیکینگ تافل

این قسمت از تافل طراحی شده است تا بهره وری شما را در موقعیت‌های آکادمیک/ دانشگاهی بسنجد. اسپیکینگ تافل از 4 بخش تشکیل شده است تا شما را مانند واقعیت در موقعیت هایی همچون داخل یا بیرون از کلاس مورد ارزیابی قرار دهد.

سوال اول را “independent speaking task” مینامیم زیرا در اینجا شما باید از ایده و نظر خودتون استفاده کنید و پاسخ بدهید.

سوال دوم تا چهارم را “integrated speaking tasks” میگیم چون شما باید مثل موقعیت واقعی حالا با شنیدن یا خواندن سعی کنید به سوالات جواب بدید.

بعد ازینکه شما صدای خودتون رو ضبط کردید، صداتون برای ETS ارسال میشه و از طریق هوش مصنوعی و اساتید این مجموعه ارزیابی میشود و به شما نمره‌ای از 0 تا 30 داده میشود. پس بهتره قبل از آزمون حتما تجهیزات خودتون رو چک کنید. شما 17 دقیقه برای این قسمت از آزمون تافل وقت دارید.

شما 15 تا 30 ثانیه وقت فکر کردن دارید و پاسخ‌تون باید بین 45 تا 60 ثانیه طول بکشه. همچنین لهجه هایی که در این بخش شما خواهید شنید متفاوت هستند و ممکن است لهجه آمریکایی، بریتیش، استرالیایی و یا نیوزیلندی باشد پس برای این مورد حتما باید تمرین کنید.