آزمون آیلتس

آیلتس یکی از مهمترین و پرطرفدارترین اهداف زبان آموزان در ایران است که بدنبال نتیجه ای مناسب برای آزمون آیلتس ،مهاجرت یا اهداف دیگرند. در اینجا وبسایت آموزشی آکسبورد آموزش آیلتس را بصورت کامل جامع در بخش های مختلف انجام می‌دهد تا زبان آموز عزیز بتواند در این آزمون مهم به نتایج خوبی دست یابد. این آزمون نقش مهمی در زندگی ایرانیان دارد بطوری که می‌تواند به راحتی سرنوشت هرکسی را تغییر دهد پس یادگیری هرچه بیشتر برای  موفقیت در آیلتس بسیار مهم است. این آزمون توسط سازمان های زیر بصورت مشترک اداره میشود:

University of Cambridge ESOL Examinations (Cambridge ESOL)

British Council

IDP: IELTS Australia

آیلتس یا IELTS مخفف عبارت سیستم بین المللی سنجش زبان انگلیسی (International English Language Testing) میباشد. این آزمون بین المللی به جهت بررسی سطح زبان داوطلبان این آزمون که در پی کار و یا تحصیل در یک محیط انگلیسی زبان هستند طراحی شده است. این آزمون سطح مهارت افراد را در استفاده از زبان در قالب نمره ای از 1 (non-user) تا 9 (expert) بررسی می کند.

آزمون بین المللی آیلتس مورد تایید دانشگاه ها و کارفرمایان در بسیاری از کشور ها مانند استرالیا، کانادا، نیوزیلند، انگلستان و آمریکا است. همچنین این آزمون را نهاد های حرفه ای، ادارات مهاجرتی و دیگر سازمان های دولتی به رسمیت می شناسند.

وبسایت رسمی این آزمون به آدرس www.ielts.org میباشد.

مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

بیش از 1100 مرکز در جهان این آزمون را برگزار می کنند. برای یافتن نزدیک ترین مرکز به خودتان میتوانید به www.ielts.org مراجعه کنید.

لیست مراکز برگزاری آزمون

کجا میتونم اطلاعاتی برای ثبت نام بدست بیاورم؟

شما میتوانید با نزدیک ترین مرکز به خودتان در ارتباط باشید و یا به وبسایت رسمی آیلتس مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست بیاورید.

بخش های مختلف آزمون آیلتس

این آزمون دارای چهار بخش میباشد.

این چهار بخش، چهار مهارت شنیداری (listening)، خواندن (reading)، نوشتن (writing) و مکالمه (speaking) مورد ارزیابی قرار میدهند.

البته لازم به ذکر است که قسمت مکالمه با توجه به زمان برگزاری آزمون یک هفته زودتر و یا بعد از آزمون برگزار میشود.

این آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه طول میکشد.

شنیداری: 30 دقیقه

خواندن: 60 دقیقه

نوشتن: 60 دقیقه

مکالمه: بین 11 تا 14 دقیقه