وبلاگ

آموزش زبان انگلیسی 0 تا 100

آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی و یا بطور کلی یادگیری زبان انگلیسی بخاطر اینکه این زبان جزو سه زبان اصلی دنیاست اهمیت بالایی داره. شما برای دسترسی سریع به اخبار و ترندها به انگلیسی احتیاج دارید و حتی با دانستن این زبان و فعال بودن می‌توانید فرصت های تجاری منحصربفردی را کسب کنید. بهترین منابع دانشگاهی و علمی رو می‌تونید به انگلیسی پیدا کنید پس در هر صورت یادگیری انگلیسی انقدر مهمه که آب خوردن در روز!!

زبان انگلیسی رو اگه بلد باشی خیلی راحت‌تر فرصت های شغلی رو می‌تونی شکار کنی و یا حتی بتونی در شرکت های بین المللی شروع به فعالیت کنی! هرچی مثال بیارم که چرا انگلیسی مهم هست کمه و شما خودتون خوب می‌دونید منظور من چیه.

پرسش اول: چرا انگلیسی؟

قبل از هر چیز بیاید بحث روانشناسی کنیم و یک سوال بزرگ از خودمون بپرسیم. من ازتون می‌خوام قبل ازینکه یادگیری زبان رو شروع کنید از خودتون بپرسید: چرا میخوام انگلیسی یاد بگیرم؟ خیلی مهمه که دلیل شما برای یادگیری چی هست چون مثل هر چیز دیگه در زندگی اگر خودمون بخوایم خیلی راحت‌تر و بهتر انگلیسی یاد می‌گیریم تا اینکه هدف چیز دیگه‌ای باشه.

پرسش دوم: هدفت چیه؟

بعد ازین که به سوال بالا جواب دادید و متوجه شدید چرا آموزش زبان انگلیسی رو در گوگل سرچ کردید و این مطلب رو می‌خونید، وقتشه که هدف برای خودتون تعیین کنید. هدف داشتن به شما کمک می‌کنه تا به یک برنامه ریزی منسجم برسید و درک کنید چقدر زمان می‌تونید برای یادگیری صرف کنید بدون اینکه ناراحت از دست رفتن این زمان بشید و همینطور همیشه این زمان رو مختص یادگیری زبان می‌دونید. اگر می‌خواهید برای مسافرت آموزش ببینید خب پس می‌دونید سراغ چه درس‌هایی برید و به “English survival” می‌رسید.

البته این هم مهمه که با خودتون آشنا باشید که چجوری انگلیسی رو راحت‌تر می‌تونید یاد بگیرید، مثلا یک نفر ممکنه به دنبال آموزش زبان انگلیسی با رقص باشه یا یکی هم بگه انگلیسی با فیلم بهتره و جذاب‌تره براش.

خب تا الان دو قدم بسیار مهم رو برداشتیم، یکی فهمیدیم با خودمون چند چندیم و دیگری اینکه هدف یادگیری رو تعیین کردیم. زمانیکه انگلیسی رو یاد میگیرید باید دقت داشته باشید که آموزش زبان باید فان باشه! اگر علایق خودتون رو وارد انگلیسی یاد گرفتنتون نکنید ممکنه بعد از مدتی دچار تنبلی و یا بی حوصلگی بشید که این اصلا خوب نیست!! در نتیجه اگر بطور مثال عاشق فیلم های اکشن هستید پس ازین فرصت آموزش زبان انگلیسی رایگان “فیلم” استفاده کامل و لذت بخش ببر! لزومی نداره که آدم همیشه پول بده آموزش زبان انگلیسی رایگان هم داریم، با فیلم دیدن هم میشه به رایگان انگلیسی یاد گرفت. والا! مثلا خود من به شخصه با فیلم‌های یوتیوب خیلی حال می‌کنم و همیشه و هرروز تایم مشخصی دارم ویدیوهای کانال های مجبوب یوتیوب رو می‌بینم.

بذارین قبل ازینکه وارد این بحث بشم که چجوری و چی رو بخونید بگم که ما هیچ چیزی به عنوان یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان نداریم. نمیشه عزیزمن!! انگلیسی یکی دو کلمه نیست که آموزش انگلیسی و آموزش مکالمه انگلیسی بخواد در 30 روز انجام بشه. این حرفا فقط برای خالی کردن جیب شماست ولاغیر!!!!

حواست به چهار مهارت انگلیسی باشه!

ما بطور کلی چهار مهارت اسپیکینگ (مکالمه زبان انگلیسی)، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ داریم که اینها به همدیگه مرتبط هستند. یعنی شما وقتی لیسنینگ خوبی داشته باشید میتونید اسپیکینگ خوبی هم داشته باشید. وقتی ریدینگ خوبی دارید و می‌تونید متن ها رو بخونید و متوجه بشید پس رایتینگ خوبی هم می‌تونید داشته باشید.

فقط و فقط دقت میخواد!!!! حالا چه آموزش آنلاین انگلیسی می‌بینید و یا کلاس حضوری زبان مدنظرتون هست و یا کلا بدنبال منابع آموزش زبان انگلیسی در خانه هستید.

تقویت اسپیکینگ انگلیسی

اکثر زبان آموزان بدنبال این هستند که اسپیکینگ خوبی داشته باشند. خب این خوبه ولی آیا سختی هم براش کشیدید؟ هر چیزی سختی های خودش رو داره. من در ادامه به چند روش یادگیری مکالمه انگلیسی اشاره می‌کنم که امیدوارم کمک کنه بهتون.

  • حرف زدن با خودتون

یکی از روش‌های معمول برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی اینه که شما با خودتون صحبت کنید. مثلا میخواید تلویزیون رو روشن کنید و همین رو به انگلیسی به خودتون می‌گید، از فلان کانال خوشتون نمیاد میخواین کانال عوض کنین در نتیجه دلیل اینکه خوشتون نمیاد رو به انگلیسی به خودتون می‌گید و بعد قصدتون که تغییر کانال هست رو هم در ادامه به انگلیسی می‌گید. این خب یکی از روش هاست که عمدتا همه ما با خودمون صحبت می‌کنیم پس چه بهتر به انگلیسی باشه و کمکی باشه برای ما.

درسته بعضی از کلمات رو بلد نیستیم. مشکلی نیست که!! یه دیکشنری خوب دم دستتون باشه یا نه گوگل عزیز که هست ازون استفاده می‌کنیم و بدنبال کلمات و اصطلاحاتی که نیاز داریم هستیم. نهایت این هست که یه پیام توی واتساپ به من (09129296069) بدین تا ازم بپرسید. مشکلی نیست رایگانه 🙂

  • انتخاب موضوع و ضبط صدای خودتون

این روش هم خوبه. من ازین روش توی کلاس‌های آنلاین و کلاس های حضوری خودم استفاده می‌کنم و خوشبختانه نتیجه خوبی هم داده. یک موضوع ساده مثل ورزش کردن و تاثیرش انتخاب می‌کنید، به دنبال لغت های مرتبط با ورزش می‌گردید و بعد شروع می‌کنید به حرف زدن در موردش. فکر کنید که باهاتون مصاحبه می‌کنن و یا دارین سخنرانی می کنید و شروع کنید به حرف زدن. به مرور هم صحبت کردنتون بهتر میشه و هم با ادامه روند یادگیریتون خیلی از اشتباهات و مشکلاتتون رفع میشه. ولی اگر می‌بینید که به یک نفر احتیاج دارید تا کمکتون کنه میتونید از پشتیبانی یک ماهه زبان انگلیسی بنده با هزینه خیلی کم استفاده کنید.

  • بلند خواندن متن ها

وقتی دارید ریدینگ تمرین می‌کنید و یا بطور کلی متنی رو می‌خونید خیلی خوبه که اون رو بلند بخونید. این کار به شما کمک میکنه تا روی تلفظ و اعتماد به نفستون برای انگلیسی صحبت کردن کار کنید. حتما متنی باشه که معنی و مفهومش رو درک می کنید تا سریعتر کار پیش بره.

  • به انگلیسی فکر کن

فکر کردن به انگلیسی کمک فوق العاده ای هست که باعث میشه هم فکر و ذهنیت شما به یک نیتیو نزدیک بشه و هم اینکه دیگه ترجمه کردن رو به مرور بذارید کنار. یکی از مهمترین موانع یادگیری و مهمتر از اون پسرفت اسپیکینگ ترجمه کردن در ذهن هست.

  • حرف زدن با siri یا گوگل

این برنامه های شبیه سازی شده هوش بالایی دارند و تا حد زیادی میتونید باهاشون صحبت کنید و پاسخ شما رو میدن و بااینکار هم انگلیسی شما بهتر میشه و هم اینکه بیشتر با تکنولوژی و خدمات اون برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی آشنا می شید.

تقویت لیسنینگ انگلیسی

 

دوره های آموزشی مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید