وبلاگ

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان یکی از دغدغه های زبان آموزان است که باید مفصل در رابطه با آن بحث و گفتگو کرد. هرچند ما در کلاس آنلاین زبان انگلیسی که برگزار می‌کنیم در ابتدا بطور کلی به این موارد در یک جلسه رایگان می‌پردازیم و زبان آموز را با واقعیت یادگیری زبان انگلیسی آشنا می‌کنیم. انگلیسی ازون دست زبان ها نیست که یادگیری‌ش خسته کننده باشه، درعوض با منابع زیادی که براش هست خیلی هم لذت بخشه. هرچند که انگلیسی زبانی هست که در دسترسه و راحت میشه به منابع یادگیریش دسترسی داشت ولی با وجود 750000 کلمه و بحث املا کلمات و تفاوت کلمات مثل تفاوت کلمات effect و affect میشه گفت که یادگیری سریع زبان انگلیسی یک امر دست نیافتنی باشه.

ولی براتون چند روش آوردم که به یادگیری شما سرعت ببخشه.

کلاس آنلاین

خب قبل از هرچیز باید بهتون بگم برای یادگیری سریع زبان انگلیسی همه چیز به خودتون بستگی داره. اول و آخرش خودتون هستید. مهمترین چیز هم اون اهداف شما برای یادگیری هست که باعث میشه شما برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان روحیه داشته باشین و کارهایی که باید رو انجام میدین یا نه!

راه های یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

راه هایی که در ادامه درباره آن صحبت می‌کنیم را باید بطور کامل و با دقت بالا انجام بدهید. البته شخص با شخص فرق میکنه و راه حلی برای همه وجود ندارد. نکته اول این باشه که برای یادگیری سریع زبان انگلیسی باید به خودشناسی برسیم.

شروع به خواندن همه چیز

یکی از بهترین تمرین ها برای یادگیری سریع زبان انگلیسی این هست که دستتون به هر چیز انگلیسی رسید اون رو بخونید. بطور مثال دفترچه راهنمای یخچال خونه. البته باید دقت کنید که منظور ما از خوندن چی هست. نه اینکه همینجوری یه متن پیدا کردید شروع به خوندن کنید و نه دنبال معنی اون کلمات باشید و نه به دنبال تلفظ صحیح‌شون.

ما در کلاس آنلاین زبان انگلیسی که در آکسبورد برگزار می‌کنیم تاکید زیادی بر این داریم که وقتی شروع به خواندن می‌کنید حتما یک دیکشنری تک زبانه (انگلیسی به انگلیسی) کنار دستتون باشه، حالا میخواد سایت و اپلیکیشن باشه یا کتاب، و همینطور forvo. وبسایت forvo وبسایتی است که در اون شما می تونید به تلفظ های انسانی کلمات و جملات دسترسی داشته باشید. یکی از بدترین چیزها در یادگیری انگلیسی در کوتاهترین زمان این میتونه باشه که شما چیزی رو به اشتباه یاد بگیرید که خب بعدا رفع اون خیلی سخته.

چیکار کنیم؟ متن از موضوع موردعلاقه یا هر متنی که بدستتون رسید انتخاب کنید. شروع کنید به خوندن اون متن با صدای بلند، با صدای بلند که بخونید متوجه میشید که تلفظ شما درست هست یانه، میتونید راحت تلفظ کنید یا نه، حتی اینکه آیا روان میخونید یا نه. اگر حس کردید که مشکل دارید در تلفظ سریع تلفظ کلمه را در forvo چک کنید. اگر به کلمه ای خوردید که معنی آن را بلد نبودید ابتدا در دیکشنری لانگمن آنرا جستجو کنید و با کاربردهای مختلف آن آشنا شوید. اگر می‌بینید که توضیح دیکشنری انگلیسی را متوجه نمیشوید حالا به سراغ دیکشنری دو زبانه معتبر بروید ولی همیشه این پروسه را طی کنید.

دفتر کلمات درست کن برای خودت

داشتن دفترهای کلمات یکی از بهترین کارهایی است که می‌توان انجام داد که از طریق آن بتوانید مرور های روزانه، هفتگی و ماهانه خود را انجام دهید. حتما در دفتر کلمات خود دقت کنید که از علائم انحصاری خودتان استفاده کنید به اینصورت که تلفظ اگر براتون سخت هست دایره بکشید که همیشه تلفظ را چک کنید و یا اگر معنی آن از ذهنتان می‌پرد مربع برای آن بکشید.

نکات مهم در داشتن دفتر کلمات:

  • تلفظ کلمات را تا حد امکان با فونتیک آشنا برایتان یادداشت کنید
  • مثالی برای یادآوری نحوه استفاده از آن
  • یک یا دو مترادف برای آن
  • بررسی کالوکیشن
  • حتی الامکان معنی انگلیسی یا معنی فارسی که از آن مطمئن هستید.

بعضی از کلمات در زبان انگلیسی چند معنا دارند که بسته به موقعیتی که از آن استفاده می‌شود معنایش فرق می‌کند. در نتیجه برای دفتر کلمات خودتون باید مراقب این کلمات باشید تا هر کلمه را تنها برای یک معنی یا معادل در فارسی در نظر نگیرید.

عضو اپلیکیشن‌های پادکست و کانال های یوتیوبی شو

ببینید عزیزان برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان یکی از بهترین و عالی ترین روش ها گوش کردن به پادکست است. حتی بهتر از اون هم استفاده از یوتیوب این غول زیبای عالی دیوانه کننده است. من چی بگم از خوبی ها و زیبایی های یوتیوب آخه؟ در صفحه ای درباره یوتیوب چیست صحبت کردیم که بنظرم خیلی بهتون کمک میکنه تا بهتر از یوتیوب استفاده کنید و روند یادگیری زبان انگلیسی شما سرعت بالاتر بره.

خب حتما حتما حتما لطفا هرروز هرروز هرروز یا هرشب هرشب هرشب به پادکست گوش کنید. عزیزان من یه گوگل پادکست یا اپلیکیشن های دیگه رو نصب کنید و بعد کانال هایی رو که با مودتون جور هستن فالو کنید و هرچند سخت گوش بدید! گوش دادن به انگلیسی بر ناخودآگاه شما تاثیر فوق العاده‌ای میذاره!!

فیلم و سریال زیبا ببین

کلا این روش رو همه باهاش آشنا هستید و اکثر دوستان این روش رو بهتون پیشنهاد میدن. عزیزم سعی کن از سریال و فیلم دیدن هم لذت ببرید و بعد سختی یادگیری از اون فیلم را ببرید!! عزیزم ببین شما یه بار عشقی فیلم رو ببین. که دیگه از دست دادن فیلم برات مهم نباشه! بعد میای میشینی مثل خان دوباره فیلم رو ببینی. زیرنویس انگلیسی فقط استفاده میکنی. سمت زیرنویس فارسی نمیری چون خوبش سخت گیر میاد و ممکنه اشتباه یاد بگیری. بعد میای کلماتی که بلد نیستی رو در جملات مینویسی. یعنی با جملات بنویس. چرا؟ چون اینجوری میتونی مطمئن باشی که معنی درست اون موقعیت رو یاد گرفتی. خب این از این. شما میای در طول فیلم دیدن، چندتا دیالوگ انتخاب میکنی و نهایت تلاشت رو میکنی تا مثل بازیگر بگی! بعد شما عزیزم میای روی Fast speech زوم میکنی. یعنی میبینی اون کلمات و جملات که سریع تلفظ میشن چجوری هستن و قلق گیری میکنی برای خودت عزیزم. مخصوصا هم به استرس توجه میکنی. دوست داشتی یه مشاوره بیا کامل برات توضیح بدم.

سوال زیاد بپرس

سوال پرسیدن آنچنان هم بد نیست و اگر روی مخ نباشه هم که عالی میشه. سعی کنید اول طریقه صحیح سوال پرسیدن را یاد بگیرید تا استاد عزیزی که ازش سوال میپرسی ناراحت نشه! بعضی وقتا دوستان طلب کار هستن و این مطمئنا برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان شما مناسب نیست. حالا سوال بپرسید تا افزایش دانش داشته باشید.

با چیزی که بیشتر بهش احتیاج داری شروع کن

ببین عزیز جان شما با هر چی که برات راحتتره و بیشتر بهش احتیاج داری شروع کنی سریعتر موفق میشی. هدف باید برای خودت داشته باشی. چیزی که میخوام بهت بگم اینه که برای یادگیری سریع زبان انگلیسی شما اگر حس نیاز داشته باشید بیشتر تمرکز می کنید و بیشتر حس دارین به یادگیری! پس نکته این شد یا هدف قوی بچین برا خودت یا برو دنبال اون چیزی که بیشتر بهش احتیاج داری و خیلی بهش نیاز داری.

وقتی حال نداری بیخیال شو

آخه عزیز من تو اگه خسته باشی، حال نداشته باشی چجوری میخوای چیزی یاد بگیری! خستگی یکی از مهمترین موانعی هست که باعث میشه سرعت یادگیری شما بیاد پایین. خب اینجوری اعتماد به نفست هم میاد پایین که! اینجوری حس بدی پیدا می کنی که! اینجوری زده میشی که! بعد عزیزم این نباشه کلا بیخیال زبان بشی ها!!! یه برنامه ریزی دقیق داشته باش که بتونی با آرامش جسم و روان و هرچی که مهمه بری جلو!!

کلاس زبان خوب برو

عزیزم کلاس زبان خوب برو! مثل کجا؟ مثل کلاس آنلاین زبان انگلیسی آکسبورد که این همه مزیت داره و نظارت کامل به روند شما داره و برای شما یک برنامه یادگیری منسجم و کامل داره. برای اطلاعات بیشتر برای کلاس آنلاین زبان انگلیسی صفحه اون رو مطالعه کنید و از 20 درصد تخفیف شرکت در این کلاس ها استفاده کنید.

موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

موفقیت در این راه ممکن است. یادگیری زمان‌بر هست و نیاز به تلاش دارد. پس اگر میخوای سریع تر به نتیجه برسی باید تلاشتو بیشتر کنی و 24ی سعی کنی یاد بگیری و این خیلی مهمه که از راه درست هم شروع کنی و راه درست رو پیش بگیری.

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • فوق العاده بود.
    من خیلی یادگیری سریع زبان برام مهم هست. سعی میکنم نکاتی که گفتین رو انجام بدم

دیدگاهتان را بنویسید